Fotbal versus hokej, Slavia versus Sparta

28. 11. 2005
Vyplývá to z výsledků omnibusového výzkumu společnosti Factum Invenio, který proběhl ve dnech 4.11.-11.11.2005 na reprezentativním vzorku populace České republiky (1058 občanů České republiky starších 15ti let).

Fotbal nebo hokej?

Oba naše nejpopulárnější sporty sleduje na televizních obrazovkách více než čtvrtina populace starší 15 let. Při vzájemném srovnání fotbal vs. hokej vyšel o 5 procentních bodů lépe hokej (21 %).

„Zatímco zástupci mužského pokolení sledují na televizních obrazovkách více fotbal (27 %) než hokej (23 %), u žen je tomu právě naopak. Na fotbalový zápas se v televizi dívá jen 6 % z nich, ale hokejové utkání dokáže před obrazovky přitáhnout až pětinu ženské populace“, řekl Roman Diener, Research Executive společnosti Factum Invenio. „Fotbalu holdují nejvíce v kraji Moravskoslezském, hokeji v kraji Zlínském“, dodal.

GRAF - Díváte se v televizi raději na fotbal nebo na hokej? - V PDF. DOKUMENTU KE STAŽENÍ

Sparta nebo Slavia?

Pokud si naši populaci rozdělíme na dva tábory, jeden, který by fandil některému ze dvou pražských „S“ a ty ostatní, získáme následující: těch, kteří by nefandili ani jednomu z obou pražských klubů je více než polovina. A ti, kteří by jednomu z nich fandili, jsou v poměru Sparta : Slavia přesně 3 : 2.
Přitom v Praze připadají na jednoho Slávistu dva Sparťani.

GRAF - Kdybyste měl fandit Spartě nebo Slavii, kdo by to byl? - V PDF. DOKUMENTU KE STAŽENÍ

Z celého výzkumu je zpracována volně prodejná studie, která mj. popisuje i znalost hlavních partnerů a sponzorů fotbalové Slavie a Sparty.