Rozsáhlý průzkum - Autosalon Brno 2005

08. 06. 2005
Praha, 9 června 2005 – Temposervis, provozovatel řetězce autoservisů, provedl ve spolupráci s Factum Invenio rozsáhlý průzkum na veletrhu Autosalon v Brně. Využil při tom technologii Sunnysoft mResearch.

Tazatelky využívají při práci s respondenty minipočítače HP iPAQ h6340 a T-Mobile MDA Compact a datové přenosy GPRS. Průzkum tak probíhá rychleji, než kdyby se používaly tradiční prostředky – tužku a papír. Data jsou zároveň v reálném čase vyhodnocována.

Na dotazy odpovědělo více jak tisíc respondentů, výsledky průzkumu byly vyhodnoceny prakticky okamžitě v průběhu Autosalonu. Účastníci se s nimi mohli seznámit přímo na stánku Temposervisu. Dále byly výsledky zobrazeny prostřednictvím specializovaného portálu mAgent a některé z nich zveřejnil i mediální partner průzkumu, zpravodajský server iHNed.cz.

„Autosalon je špičkový veletrh, který navazuje na více než 100 let tradice podobných výstav u nás. Na každé takové významné akci se provádějí průzkumy a zjišťují názory vystavovatelů i návštěvníků. Pro nás je to dobrá příležitost připomenout, že pokrok a technologie již dávno nezdobí jen oblast automobilového průmyslu, ale uplatňují se dokonce i v takových oblastech, jako je průzkumu trhu či veřejného mínění. Podstatné je, že efektivita práce průměrné tazatelky nebo průměrného tazatele se díky využití těchto technologií zvýší zhruba třikrát, a že klient může mít k dispozici průběžné výsledky prakticky okamžitě,“ říká RNDr. Jan Herzmann, ředitel a spoluzakladatel společnosti Factum Invenio.

Jan Sedláček, vedoucí oddělení mobilních řešení v Sunnysoftu dodává: „Sunnysoft mResearch popularizuje využívání nejmodernějších dostupných technologií. Stejným způsobem je dnes možné řešit takové oblasti jako je ambulantní prodej, sběr objednávek, merchandising, řídit týmy v oblasti plynárenství, v restauraci či vzdáleném skladu. Samozřejmě technologie není samospasitelná, takže spolupráce s partnery, kteří mají unikátní metodiku a know-how je velice důležitá. Právě tato spolupráce umožňuje tento technologický ohňostroj.“