Schwarzenberg je nepodplatitelný a čestný, Dienstbier bude reprezentovat a hájit státnost

10. 12. 2012
Ze šestice pronásledovatelů dvou nejpopulárnějších prezidentských kandidátů má nejvíce kompetencí K. Schwarzenberg. Jeho nejsilnější stránkou je, že se nedá zkorumpovat. Jiří Dienstbier by lépe než on reprezentoval ČR v zahraničí a hájil českou státnost. Ostatní kandidáti zaostávají.

Agentura ppm factum research provedla doplňkový výzkum zaměřený na vysvětlení příčiny preferencí 6 osobností, které jsou v současné zaregistrovány jako prezidentští kandidáti a kandidátky a zároveň nepatří mezi nejpopulárnější dvojici. Výzkum navazuje na základní řadu publikovaných volebních modelů a doplňkový výzkum Prezidentské kompetence I., zveřejněný 25. 11. 2012.

Dotazování proběhlo metodou CATI (telefonické rozhovory s využitím počítače) ve dnech 7. – 9. 12. 2012 na reprezentativním vzorku 555 občanů ČR ve věku od 18 let, získaném kvótním výběrem.

Průzkum ukázal, že pětina až čtvrtina občanů nevěří, že někdo ze sledovaných 6 prezidentských kandidátů a kandidátek je kompetentní v oblastech, které byly předmětem zkoumání. Mezi ostatními občany převažují názory, že kompetentní jsou především K. Schwarzenberg a J. Dienstbier. Až s velkým odstupem následují ostatní kandidáti.

Základní přehled obsahuje následující tabulka. Číselný údaj v posledním sloupci ukazuje procento občanů, kteří považují kandidáta za nejlepšího v příslušné oblasti. Podrobné výsledky shrnuje volně prodejná studie.

Tři hlavní silné stránky kandidátů


Text otázek
Pro další informace prosím kontaktujte:
Jan Herzmann
Managing partner
gsm: +420 731 403 699
herzmann@ppmfactum.cz